Jak ogłosić nową pracę na LinkedIn (5 przykładów na rok 2022)

How Announce New Job Linkedin 5 Examples 152358

Dowiedz Się O Swojej Liczbie Aniołów

Oto jak ogłosić nową pracę na LinkedIn. Masz pracę swoich marzeń. Możesz być zachwycony rozpoczęciem kolejnego etapu swojej kariery, ale możesz też martwić się tym, jak ogłosić swoje nowe stanowisko na LinkedIn.

Przykładowe listy uznania dla pracowników...

Przykładowe pisma z wyrazami uznania dla pracowników: przewodnik i bezpłatny szablon do pobrania

Jak ogłosić nową ofertę pracy na LinkedIn

Czym właściwie jest LinkedIn?

LinkedIn to profesjonalna witryna mediów społecznościowych skupiająca się na networkingu. To fantastyczna metoda nawiązania kontaktów z innymi profesjonalistami, znalezienia pracy i ugruntowania swojej pozycji jako odpowiedniego kandydata.

Jak znany jest LinkedIn?

Według stanu na wrzesień 2013 r. LinkedIn ma ponad 200 milionów członków na całym świecie i ponad 25 milionów użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Według raportów co sekundę do LinkedIn dołączają dwie nowe osoby. To duża grupa! LinkedIn to doskonałe miejsce na początek, jeśli szukasz profesjonalnej sieci, w której możesz zareklamować swoją nową karierę.

Jakie są korzyści z aktualizacji stanowiska pracy?

Gdy zmienisz pracę na LinkedIn, Twój profil zostanie zaktualizowany, a Twoje kontakty zostaną powiadomione o nowej możliwości. Pozwala także na utrzymywanie kontaktu z siecią zawodową, co może być korzystne dla networkingu i poszukiwania pracy.

Kiedy należy zmienić opis stanowiska?

Około tygodnia po rozpoczęciu nowej pracy powinieneś zmienić stanowisko pracy na LinkedIn. Ta wiadomość poinformuje Twoje kontakty, że nie szukasz już pracy; pojawi się ono również w Twoim profilu, ale będzie wyrazem szacunku wobec Twojego poprzedniego pracodawcy.

Jak zezwolić LinkedIn na ogłoszenie Twojej nowej pracy

Gdy podasz nowe stanowisko w swoim profilu LinkedIn, platforma mediów społecznościowych automatycznie zapyta Cię, czy chcesz utworzyć ogłoszenie o pracę. Ogłoszenia o pracę w ten sposób są wyświetlane w kanale wiadomości LinkedIn. Za pomocą tej wiadomości możesz w najprostszy sposób ogłosić przejście do nowej firmy i zakończenie zatrudnienia u poprzedniego pracodawcy.

Jak ogłosić promocję na LinkedIn

Utwórz post na LinkedIn, aby ogłosić swój awans, podkreślając, czego nauczyłeś się na poprzednim stanowisku i jak bardzo jesteś wdzięczny za awans. Podziękuj swojemu szefowi i współpracownikom za wszystkie szanse, jakie ci zapewnili i zwróć uwagę, jak pomogli ci w awansie w pracy.

jak przygotować dynię na ciasto

Następnie będziesz chciał wprowadzić niezbędne zmiany w swoim profilu LinkedIn. Gdy dodasz nowe stanowisko w sekcji „Doświadczenie” i wpiszesz nazwę swojej firmy, LinkedIn automatycznie połączy je z Twoim wcześniejszym stanowiskiem w organizacji, wskazując, że awansowałeś na wyższy poziom. Ten jednolity wygląd przemawia do innych profesjonalistów, którzy mogą przeglądać Twój profil.

Będzie jasne, że awansowałeś, a strona Twojego profilu wyświetli się. Te modyfikacje profilu mają kluczowe znaczenie przy zmianie stanowiska, ponieważ dzięki nim Twoje zdjęcie online jest aktualne i widoczne dla rekruterów.

Kiedy powinienem opublikować ogłoszenie o nowej pracy na LinkedIn?

Jak omówiliśmy powyżej, tworząc post na swoim profilu LinkedIn na temat nowej pracy, upewnij się, że uwzględniłeś wszystkie podstawy związane z odejściem z obecnej pracy. Ostatnim krokiem powinno być ogłoszenie.

Oprócz ogłoszenia o nowym zatrudnieniu ogłaszasz także, w jaki sposób odchodzisz z obecnego. Zastanów się nad swoim doświadczeniem na tym stanowisku i wyraź wdzięczność tym, którzy pomogli Ci w nauce.

Następnie, gdy opuścisz organizację, rozpocznij nowy wątek na temat nowego stanowiska, które przyjąłeś i tego, jak szczęśliwy jesteś w związku z kolejnym etapem kariery. Rekruterzy i inni profesjonaliści zauważą, że odszedłeś i dołączyłeś do nowej organizacji, gdy spojrzą na Twój profil i uwzględnienie obu stanowisk korzystnie podkreśli Twoją osobowość.

Jak najlepiej napisać ogłoszenie o nowej pracy?

Twój artykuł na LinkedIn i wyżej wymienione wskazówki dotyczące postów w mediach społecznościowych mają ze sobą wiele wspólnego. Obowiązują te same wytyczne: publikuj na LinkedIn po omówieniu zmiany pracy ze swoim przełożonym, abyś mógł odejść w dobrych stosunkach.

Przede wszystkim, pisząc post na temat swojej nowej pracy, dołącz logo, które uzupełni treść, tak aby Twój nowy pracodawca był dobrze widoczny. Omów, jak bardzo jesteś entuzjastycznie nastawiony do swojej nowej pracy i czego chcesz się dowiedzieć z tekstu. Zastanów się, jak daleko zaszedłeś i czego się do tej pory nauczyłeś.

Pisząc artykuł z ogłoszeniem o pracę, ważne jest, aby wziąć pod uwagę przyszłość, przeszłość i chwilę obecną w tym samym czasie. Podkreśl także, jak bardzo chcesz się odwdzięczyć. Ponieważ w LinkedIn chodzi przede wszystkim o udostępnianie i tworzenie sieci kontaktów, daj swoim znajomym znać, że chcesz w każdy możliwy sposób pomagać osobom poszukującym pracy. Wprowadź także wszelkie niezbędne zmiany w profilu. Na koniec pochwal się swoimi osiągnięciami.

Ugruntujesz swoją pozycję profesjonalisty i ulepszysz swój profil LinkedIn, ujawniając zmiany w pracy w swoim profilu. Gratulujemy nowej roli i życzymy wszystkiego najlepszego!

Jaki jest najlepszy sposób na ogłoszenie nowej pracy na LinkedIn?

Możesz użyć LinkedIn, aby ogłosić swoje nowe zatrudnienie na kilka różnych sposobów. Masz możliwość opublikowania aktualizacji lub napisania nowego postu.

Tworzenie nowego postu

Do zgłoszenia nowego zatrudnienia na LinkedIn możesz zastosować tę samą procedurę, której użyłeś do aktualizacji swojego poprzedniego stanowiska. Kliknij „Edytuj profil” w prawym górnym rogu swojego profilu i przewiń w dół, aż znajdziesz opcję zmiany doświadczenia zawodowego. Klikając go, będziesz mógł utworzyć post na temat swojego nowego zatrudnienia. Możesz także zamieścić w swoim poście zdjęcie.

Tworzenie wpisu na blogu

Przejdź do witryny LinkedIn i wybierz opcję „Rozpocznij publikację” u góry strony głównej, aby rozpocząć pisanie posta. Następnie możesz napisać o swojej nowej pracy, tym, co Cię ekscytuje w nowej roli lub o czymkolwiek innym związanym ze zmianą w karierze. Pamiętaj, aby umieścić zdjęcie w swoim artykule!

Przykłady nowych ogłoszeń o pracę na LinkedIn

Oto kilka pomysłów na wykorzystanie LinkedIn do ogłoszenia nowej pracy.

Przykład 1

„Z radością ogłaszam, że przyjąłem nowe stanowisko Regionalnego Menedżera Sprzedaży w firmie ABC! Ta praca jest dla mnie fantastyczną szansą na poszerzenie horyzontów i rozwój zawodowy. Chciałbym wyrazić wdzięczność moim kontaktom za pomoc podczas poszukiwania pracy. Jestem podekscytowany tą nową szansą!

Przykład 2

„Jestem podekscytowany ogłoszeniem mojego nowego stanowiska Regionalnego Menedżera Sprzedaży w firmie ABC! Włożyłem wiele wysiłku, aby osiągnąć to osiągnięcie, ale nie udałoby mi się to bez pomocy wszystkich, których znam. Dziękuję bardzo za wszelką pomoc w poszukiwaniu pracy. Moją ambicją jest zostać najlepszym Regionalnym Menedżerem Sprzedaży w historii firmy ABC!”

Przykład 3

„Z radością donoszę, że w końcu przyjąłem nowe stanowisko Regionalnego Menedżera Sprzedaży w firmie ZZY” – mówi Przykład 3. Jestem bardzo szczęśliwy z powodu tej nowej możliwości i doceniam wsparcie wszystkich moich kontaktów. Jestem podekscytowany możliwością rozwoju mojej kariery w ABC Company!”

Przykład 4

'Mam świetną wiadomość, którą chcę się podzielić! Objąłem nowe stanowisko w firmie ABC na stanowisku Regionalnego Menedżera Sprzedaży. Chciałbym także podziękować wszystkim w firmie ABC za umożliwienie mi tej szansy. To była długa droga i nie mógłbym tego zrobić bez pomocy moich współpracowników w XYZ Corporation. Bardzo nie mogę się doczekać tej nowej przygody!

Przykład 5

„Moja obecna praca na stanowisku Regionalnego Menedżera Sprzedaży w firmie XYZ zakończy się 6 września. 12 września rozpocznę nową pracę na stanowisku Regionalnego Menedżera Sprzedaży firmy ABC. Chciałbym wyrazić wdzięczność wszystkim osobom w mojej obecnej firmie za szanse i wsparcie, jakie zapewnili mi przez cały czas, gdy tu byłem”.

Wskazówki dotyczące profilu LinkedIn dla profesjonalistów

Aktualizuj swoją stronę LinkedIn, jeśli zmienisz status swojej oferty pracy. Upewnij się, że Twój profil we wszystkich innych sieciach społecznościowych jest również aktualny. Oto kilka wskazówek, jak dbać o aktualność swojego profilu na LinkedIn:

  • Twój profil jest kompletny i zawiera informacje o Twoim obecnym stanowisku, wykształceniu i doświadczeniu zawodowym.
  • Pamiętaj o regularnej zmianie zdjęcia profilowego.
  • Upewnij się, że nagłówek jest aktualny.
  • Napisz w swoim profilu opis swoich doświadczeń i tego, czego szukasz na swoim przyszłym stanowisku.
  • Co powinieneś zrobić po opublikowaniu nowej oferty pracy na LinkedIn?
  • Co możesz zrobić teraz, gdy zadeklarowałeś swoje nowe stanowisko na LinkedIn?
  • Skorzystaj z LinkedIn, aby nawiązać kontakt z nowymi współpracownikami.
  • Dołącz do wszelkich organizacji lub forów istotnych dla Twojego nowego sektora lub zatrudnienia.
  • Zacznij nawiązywać relacje z innymi ekspertami w swojej dziedzinie.
  • Utrzymuj kontakt ze wszystkimi swoimi byłymi współpracownikami.
  • Skontaktuj się z innymi absolwentami Twojej instytucji lub uniwersytetu, którzy pracują w tej samej branży, co Twoja obecna firma.

Czy LinkedIn jest częścią strategii Twojej firmy?

Nie musisz polegać wyłącznie na LinkedIn; możesz także poprosić, aby Twoja firma publikowała na LinkedIn. Możesz zbudować stronę firmową dla swojej firmy, jeśli nie ma jej jeszcze na LinkedIn. Jeśli Twój nowy pracodawca chce założyć konto na LinkedIn, powiedz mu kilka rzeczy:

  • Twoja firma może publikować informacje dotyczące nowych pracowników, aby wszystkie Twoje kontakty były aktualne.
  • Mogą uczestniczyć w organizacjach i forach branżowych.
  • Twoja firma może nawiązać współpracę z innymi specjalistami branżowymi.
  • Mogą zacząć publikować oferty pracy na LinkedIn w celu uzyskania dodatkowych dostępnych stanowisk.

Czy są inne platformy mediów społecznościowych, na których powinienem ogłosić nową pracę?

Ogólnie rzecz biorąc, LinkedIn jest najlepszym miejscem na ogłoszenia o nowych ofertach pracy. Z drugiej strony Twitter może być świetnym źródłem informacji, jeśli masz silną grupę obserwujących. Zwykle ma to miejsce tylko wtedy, gdy jesteś liderem branży w swojej przestrzeni.